KONST / Litografier / Färglitografi 14099354
nr 1409 9354
Per Julius
(f. 1951), Sverige
Färglitografi, Son . Signerad, numrerad 234/275. Bildmått: 36x26, yttermått inklusive ram: 53x45 cm.
Per Julius, född 1951 i Örnsköldsvik, svensk målare, grafiker och illustratör.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 18:38:22
300 kr
450 kr
Per Julius
Läs mer om Per Julius
Jetson av Bruno Mathsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)
Roland Svensson 1910-2003
Sigurd Persson (1914-2002)
Ädelsmed och designer, född och uppvuxen i Helsingborg.
Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.